EGZEMA NA DŁONIACH I STOPACH

Egzema to bardzo niespecyficzne określenie. Często jest używane jako synonim atopowego zapalenia skóry, co po prostu oznacza stan zapalny skóry, spowodowany nadmierną odpowiedzią układu immunologicznego.

Atopowa egzema dłoni i stóp objawia się zaczerwienieniem, łuszczeniem się naskórka, pojawieniem się na skórze pęcherzyków i często pęknięć. Uszkodzenia są powiązane ze znacznym świądem i bólem. 

Choroba bywa przewlekła i oporna na dostępne terapie, co ma istotny wpływ na jakość życia pacjentów. W niektórych zawodach, takich jak fryzjer czy piekarz, znacząco wpływa także na produktywność w pracy. W 2015 roku wykazano, że aż 18% pacjentów musiało zmienić pracę zawodową z powodu egzemy występującej na dłoniach.

O INNOWACYJNYCH TERAPIACH

Ogólnoustrojowe opcje leczenia przewlekłego wyprysku na dłoniach i stopach są ograniczone. Czasami miejscowe sterydy nie są wystarczające, kiedy choroba zaostrza się i ma charakter przewlekły.

W 2019 roku, u pacjentów z atopową egzemą na rękach, zaobserwowano znaczną poprawę po zastosowaniu Dupilumabu. 

Dupilumab – przeciwciało monoklonalne skierowane przeciwko receptorowi alfa interleukiny 4 (IL-4), zarejestrowane w USA oraz UE dla pacjentów z umiarkowanym do ciężkiego atopowym zapaleniu skóry (AZS). 

Aktualnie w klinice Gyncentrum prowadzimy nabór pacjentów z atopową egzemą występującą na dłoniach i stopach, zainteresowanych uczestnictwem w badaniu klinicznym z użyciem Dupilumabu. 

Jeżeli jesteś zainteresowana/y bezpłatną konsultacją z naszym dermatologiem, wypełnij formularz kontaktowy lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Więcej na temat Dupilumabu przeczytasz w Kompendium wiedzy >>>

BADANIE PROWADZONE W LOKALIZACJACH

KATOWICE

ul. Żelazna 1 III piętro, Katowice
tel. + 48 570 700 160
tel. +48 32 506 57 77

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

    ZAPISZ SIĘ    Polityka prywatności dostępna jest na www.holsclinical.pl
    Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Gyncentrum Sp. z o.o. "informacji handlowych" w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.