EGZEMA NA DŁONIACH I STOPACH - INNOWACYJNE TERAPIE

Egzema to bardzo niespecyficzne określenie. Często jest używane jako synonim atopowego zapalenia skóry, co po prostu oznacza stan zapalny skóry, spowodowany nadmierną odpowiedzią układu immunologicznego.

Choroba bywa przewlekła i oporna na dostępne terapie, co ma istotny wpływ na jakość życia pacjentów. W niektórych zawodach, takich jak fryzjer czy piekarz, znacząco wpływa także na produktywność w pracy. W 2015 roku wykazano, że aż 18% pacjentów musiało zmienić pracę zawodową z powodu egzemy występującej na dłoniach.

Aktualnie w holsäCLINICAL prowadzimy badanie kliniczne nad innowacyjną terapią z atopową egzemą występującą na dłoniach i stopach, zainteresowanych uczestnictwem w badaniu klinicznym z użyciem Dupilumabu u pacjentów borykających się z egzemą dłoni i stóp.

Czytaj dalej: Egzema na dłoniach i stopach – jak sobie z nią radzić?

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

  ZAPISZ SIĘ

  Polityka prywatności dostępna jest na www.holsaclinical.pl
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp.z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000) oraz otrzymywanie "informacji handlowych" w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

  O INNOWACYJNYCH TERAPIACH

  Ogólnoustrojowe opcje leczenia przewlekłego wyprysku na dłoniach i stopach są ograniczone. Czasami miejscowe sterydy nie są wystarczające, kiedy choroba zaostrza się i ma charakter przewlekły.

  W 2019 roku, u pacjentów z atopową egzemą na rękach, zaobserwowano znaczną poprawę po zastosowaniu Dupilumabu. 

  Dupilumab – przeciwciało monoklonalne skierowane przeciwko receptorowi alfa interleukiny 4 (IL-4), zarejestrowane w USA oraz UE dla pacjentów z umiarkowanym do ciężkiego atopowym zapaleniu skóry (AZS). 

  Aktualnie w holsäCLINICAL prowadzimy nabór pacjentów z atopową egzemą występującą na dłoniach i stopach, zainteresowanych uczestnictwem w badaniu klinicznym z użyciem Dupilumabu. 

  Jeżeli jesteś zainteresowana/y bezpłatną konsultacją z naszym dermatologiem, wypełnij formularz kontaktowy lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

  Więcej na temat Dupilumabu przeczytasz w Kompendium wiedzy >>>

  OBJAWY EGZEMY NA DŁONIACH I STOPACH

  Atopowa egzema dłoni i stóp objawia się:

  • zaczerwienieniem,
  • łuszczeniem się naskórka,
  • pojawieniem się na skórze pęcherzyków i często pęknięć.

  Uszkodzenia są powiązane ze znacznym świądem i bólem.

  BADANIE PROWADZONE W LOKALIZACJACH

  KATOWICE

  ul. Żelazna 1 III piętro, Katowice
  tel. +48 32 724 10 12
  tel. +48 787 863 839