GRZYBICA PAZNOKCI

Grzybica paznokci (onychomycosis) występuje bardzo często, bo aż u 23% pacjentów w Europie. Częstość zakażeń wzrasta wraz z wiekiem oraz przy chorobach współtowarzyszących, takich jak cukrzyca i łuszczyca. Grzybica paznokci może dotyczyć nawet 90% osób w wieku powyżej 70 lat. Paznokcie u pacjentów z grzybicą ulegają pogrubieniu, przebarwieniu, zniekształceniu i często pękaniu. Może to powodować dyskomfort fizyczny i psychiczny.

Onychomycosis jest zaraźliwą infekcją grzybiczą płytki paznokcia lub łożyska paznokcia, prowadzącą do stopniowego niszczenia płytki paznokcia. Uważana jest za najpowszechniejszą chorobę paznokci, stanowiącą około 50% wszystkich chorób paznokci i około 30% grzybic skóry.

 

O INNOWACYJNYCH TERAPIACH

Obecne metody leczenia grzybicy paznokci są niewystarczające. Leki doustne albo nie działają zbyt dobrze lub mają potencjalnie poważne skutki uboczne. Nawet najlepsza miejscowa terapia stosowana w długim okresie czasu (zwykle co najmniej rok), wiążę się przeważnie ze słabym wskaźnikiem wyleczeń i wysokim poziomem nawrotów.

Aktualnie w holsäCLINICAL prowadzimy badanie z użyciem nowego preparatu, który w stosowaniu miejscowym ma spowodować całkowite wyleczenie oraz brak nawrotu.

Pacjent przed przystąpieniem do leczenia będzie zdiagnozowany, czy zmiana jaka występuje na paznokciach u stóp to na pewno onychomycosis (grzybica paznokcia).

Jeżeli dotychczasowa terapia była nieskuteczna, zapraszamy do umówienia się na bezpłatną konsultację z podologiem oraz dermatologiem.

BADANIA PROWADZONE W LOKALIZACJACH

KATOWICE

ul. Żelazna 1 III piętro, Katowice
+48 32 724 10 12
+48 787 863 839

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

    ZAPISZ SIĘ

    Polityka prywatności dostępna jest na www.holsaclinical.pl
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp.z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000) oraz otrzymywanie "informacji handlowych" w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.