WIRUS RSV - BADANIE EPIDEMIOLOGICZNE

Syncytialny wirus oddechowy (RSV) to wirus RNA zaliczany do rodzaju Pneumovirus. Odpowiedzialny jest za większość zakażeń układu oddechowego w sezonie jesienno – zimowym i infekuje on zarówno dzieci jak i dorosłych. Przebieg choroby u większości osób jest zwykle łagodny i objawia się pod postacią podwyższonej temperatury, kaszlu czy bólu gardła. U niektórych osób, zwłaszcza małych dzieci, osób starszych czy dorosłych z chorobami współistniejącymi zakażenie może powodować zapalenie płuc czy oskrzeli i w skrajnych sytuacjach może wymagać hospitalizacji.

W klinice holsäMED prowadzony jest nabór do badania epidemiologicznego, które pozwoli oszacować stopień narażenia na zakażenie wirusem RSV w populacji osób dorosłych.

REKRUTACJA OTWARTA (badanie w toku).

Czytaj dalej: Wirus RSV – objawy, diagnostyka, dostępne metody leczenia

 

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

  ZAPISZ SIĘ

  Polityka prywatności dostępna jest na www.holsaclinical.pl

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp.z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.

  O BADANIU EPIDEMIOLOGICZNYM

  Stale brakuje na rynku farmaceutycznym szczepionek i leków, które pozwoliłyby w sposób specyficzny zapobiegać zakażeniom i skracać czas choroby oraz nasilenie objawów. W celu pozyskania niezbędnych informacji o etiologii i czynnikach sprzyjających infekcji wirusa RSV prowadzone są badania epidemiologiczne, które w odróżnieniu od badań klinicznych uwagę skupiają jedynie na charakterystyce jednostki chorobowej. Zebrane w badaniu dane oraz pogłębiona diagnostyka mogą przyczynić się do rozwoju leków i szczepionek.

  W klinice holsäMED prowadzony jest nabór do badania epidemiologicznego, które pozwoli oszacować stopień narażenia na zakażenie wirusem RSV w populacji osób dorosłych. W badaniu mogą wziąć udział pacjenci powyżej 60. roku życia, u których występuje czynne zakażenie układu oddechowego. Podczas badania przeprowadzone będą darmowe procedury diagnostyczne, a pacjenci będą w stałym kontakcie ze specjalistami, by monitorować stan zdrowia oraz stopień nasilenia występujących objawów.

  BADANIE PROWADZONE W LOKALIZACJACH

  KATOWICE

  Galeria Libero
  ul. Kościuszki 229 II poziom
  +48 32 724 10 12
  +48 787 863 839