WAGINOZA BAKTERYJNA

Bakteryjne zapalenie pochwy jest to jedna z najczęstszych infekcji pochwy i sromu. W przebiegu tego schorzenia dochodzi do zaburzenia mikroflory pochwy, co jest przyczyną wielu dolegliwości i dyskomfortu. Najczęściej dotyka ona kobiety w wieku rozrodczym, chociaż może ujawnić się na każdym etapie życia.

U ponad połowy kobiet waginoza bakteryjna przebiega bezobjawowo. Często jednak występują charakterystyczne białe, wodniste upławy o nieprzyjemnym zapachu, przywodzącym na myśl nieświeże ryby. Znacznie rzadziej występuje świąd pochwy i sromu, częstomocz, ból w okolicach podbrzusza, czy też pieczenie podczas oddawania moczu, będące wynikiem infekcji dróg moczowych.

Mimo że powikłania występują rzadko, należy podkreślić iż nieleczona waginoza może prowadzić m. in. do wystąpienia zapalenia narządów miednicy mniejszej, infekcji macicy i jajowodów, które mogą zwiększać ryzyko niepłodności.

O INNOWACYJNYCH TERAPIACH

Furazydyna jest lekiem przeciwbakteryjnym o szerokim spektrum działania. Działa bakteriobójczo i aktywuje układ immunologiczny, zwiększając odporność organizmu na zakażenia. Obecnie zarejestrowana jest do leczenia ostrych i przewlekłych infekcji układu moczowego.

Najnowsze badania dowodzą, że miejscowe zastosowanie furazydyny w postaci tabletek dopochwowych może stać się nową i skuteczną metodą leczenia bakteryjnego zapalenia pochwy. Jako alternatywa dla antybiotykoterapii, furazydyna ma szanse na znaczne zmniejszenie ilości działań niepożądanych i interakcji lekowych przy zachowaniu wysokiego współczynnika terapeutycznego.

W klinice Gyncentrum prowadzimy nabór pacjentek do najnowszego badania klinicznego. Zapraszamy kobiety od 18. do 55. roku życia, cierpiące z powodu bakteryjnej waginozy. Pacjentki otrzymają bezpłatną terapię furazydyną oraz będą pod stałą obserwacją lekarzy specjalistów. Badanie to pozwoli poszerzyć wiedzę na temat skuteczności oraz bezpieczeństwa leku.

BADANIE PROWADZONE W LOKALIZACJACH

KATOWICE

ul. Żelazna 1 III piętro, Katowice
tel. +48 32 724 10 12
tel. +48 787 863 839

KRAKÓW

ul. Mehoffera 10, Kraków
+48 32 724 10 12
+48 787 863 839

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

    ZAPISZ SIĘ

    Polityka prywatności dostępna jest na www.holsaclinical.pl
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp.z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000) oraz otrzymywanie "informacji handlowych" w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.