PRZEWLEKŁY KASZEL

Przewlekły kaszel lub kaszel trwający  8 tygodni u pacjentów, którzy nie palą papierosów, często związany jest z chorobami, takimi jak: astma, refluks żołądkowo-przełykowy, nieastmatyczne zapalenie oskrzeli lub zespołem kaszlu z górnych dróg oddechowych. Leczenie tych podstawowych schorzeń wielokrotnie nie rozwiązuje problemu i pacjenci w dalszym ciągu mają suchy, uporczywy kaszel. W momencie, kiedy nie zostaje zdiagnozowana przyczyna kaszlu, wówczas mówimy o niewyjaśnionym przewlekłym kaszlu.

Pomimo odpowiedniej oceny lekarskiej, pacjenci często doświadczają kaszlu utrzymującego się przez wiele lat, ponieważ obecnie nie ma zatwierdzonych, ukierunkowanych metod farmakologicznych do leczenia tych schorzeń.

O INNOWACYJNYCH TERAPIACH

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do bezpłatnej konsultacji z pulmonologiem!

+48 516 106 618
+48 570 700 160

Receptor P2X3 bramkowany trifosforanem adenozyny (ATP), kluczowy modulator aktywacji neuronów czuciowych odpowiedzialny za odruch kaszlu, zwrócił uwagę naukowców, jako potencjalny cel terapeutyczny w leczeniu przewlekłego kaszlu.

Gefapixant, pierwszy w swojej klasie, nienarkotyczny, selektywny antagonista receptora P2X3, niedawno wykazał skuteczność i był dobrze tolerowany w badaniach klinicznych II fazy u pacjentów ze zdiagnozowanym kaszlem >8 tygodni. Na podstawie tych danych rozpoczęto drugie globalne badania fazy III z łączną przewidywaną rekrutacją przekraczającą 2000 pacjentów. Wszystkie te badania będą dalej oceniać skuteczność i bezpieczeństwo Gefapiksantu w kontrolowaniu kaszlu.

Źródło: Update on the clinical development of gefapixant, a P2X3 receptor antagonist for the treatment of refractory chronic cough >>

Jeżeli cierpisz na przewlekły kaszel i dotychczasowe metody leczenia okazały się nieskuteczne, zapisz się na bezpłatną konsultację z pulmonologiem lub laryngologiem i alergologiem.

BADANIE PROWADZONE W LOKALIZACJACH

KATOWICE

ul. Żelazna 1 III piętro, Katowice
+48 570 700 160
+48 32 506 57 77

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

    ZAPISZ SIĘ

    Polityka prywatności dostępna jest na www.holsaclinical.pl

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp.z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.